Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği ÇUKUROVAPLASDER kuruluşunun ardından 50 üyeye ulaştı

Türkiye’nin sanayi, ticaret ve tarım bölgelerinden biri olan Çukurova’da plastik sanayicilerinin sesi olmak üzere örgütlenen Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği-ÇUKUROVAPLASDER kuruluş işlemlerini tamamladı. Tüzel kişilik kazanan derneğin ilk Yönetim Kurulu faaliyetlerine başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça, Eylül ayından bu yana 50 üyeye ulaştıklarını açıkladı.

 

Başta plastik olmak üzere sanayi, ticaret ve tarımda Türkiye’nin önde gelen coğrayalarından biri olan Çukurova-Doğu Akdeniz’de plastik sektörünün gelişmesi için çalışmak üzere kurulan ÇUKUROVAPLASDER- Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği faaliyetlerine başladı. Bölge plastik sanayicilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Dernek, kısa sürede 50 üyeye ulaştı. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça, ulusal ve uluslararası alanda PLASFED şemsiyesi altında çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.

ÇUKUROVAPLASDER’in Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onatça (EMS Plastik),
Başkan Yardımcıları Muhammet Yıldırım (Yılsan Plastik), İbrahim Kamışçı
(Kavsan Plastik), Sayman M. Tahir Yalçın(Parpen Plastik),
Üyeler, Necati Onatça (EMS Plastik), İmam G. Hiradağı (Hak Plastik), Can Ulaştırıcı (Epaş Plastik), Hikmet Aslan (Orpen), Gökhan Yoldaş (Feydaş Makina), Mustafa Esginus (Espa Plastik)