EPAŞ üretim hatlarını bir araya topladı

AdanaHacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 25 bin metrekarelik alandan oluşan yeni tesisinde tüm birimlerini bir araya getirerek, entegre bir konuma geçmenin heyecanını yaşıyor.
1994 Yılından bu yana döküm ve vanacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren EPAŞ Döküm ve Plastik San. Tic. A.Ş. sektörde kurumsallaşmanın yanı sıra yatırımlarını da aralıksız sürdürüyor. Teknolojik altyapısı ve güçlü makine parkuruyla üretim hatlarında da genişlemeye başlıyor. Yakın dönem içerisinde yine Adana Organize Sanayi Bölgesinde 25 bin metrekarelik alan üzerinde oluşan 17 bin metrekaresi kapalı olan yeni ve son derece estetik görsel tasarımıyla dikkat çeken yeni tesisini devreye alıyor.17 bin metrekarelik kapalı alandan oluşan tesisinde üretim hatlarının tamamını bir araya getirerek sektördeki büyümesini istikralı bir şekilde sürdürüyor.
POLİETİLEN BORU ÜRETİMİNİ DE YAPIYOR
Vana gurubu ve ek parçaları üretimi başta olmak üzere sektörde faaliyet yürüttüklerini söyleyen EPAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Ulaştırıcı, Kobigündem Dergisine şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Yaklaşık 25 yıldan bu yana sektörde faaliyet yürütüyoruz. Vana, Flanş ve ek parçaları imalatı olarak başladığımız faaliyetlerimizi sürdürmenin yanı sıra 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla polietilen plastik boru imalatını da kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Tarım sektörü başta olmak üzere, belediyeler ve diğer pek çok sektörde kullanılan polietilen boru imalat hatlarımız da yeni yatırımlarımızla birlikte güçlü bir konuma ulaştırmış olmaktayız. Ana hatlarıyla belirtirsek üretim hatlarımızda vana grubu, polietilen boru grubu, flanş grubu ve ek parçaları gurubu olmak üzere sektörde geniş bir alanda üretim yapmaktayız.”
ENTEGRE BİR TESİS KONUMUNDA
EPAŞ A.Ş’nin kurulduğu günden bu yana sürekli kaliteyi ve gelişmeyi esas alarak faaliyetlerinde yoğunlaştıklarını özelikle vurgulayan Can Ulaştırıcı, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bu doğrultuda hem üretim hatlarında hem de yeni tesis yatırımlarımızla birlikte önemli bir aşamayı yakalamış durumdayız. Planladığımız ve hedeflediğimiz yatırımlarımızın büyük bir kısmını gerçekleştirmiş olduk. Bu yatırımlarımızla birlikte üretim kapasitemizde önemli bir oranda artış sağlamış olduk. Devreye aldığımız yeni tesisimizde döküm merkezi, döküm işleme kumlama, fırınlı boya, PE boru ve ek parçaları, çelik flanş ve ek parçaları üretim hatlarımızı bir araya getirerek entegre bir tesis konumunu yakalamış olduk. Ham madde olarak tesisimize giren malzeme mamul olarak çıkmaktadır. Sürekli gelişmeyi hedefleyen düşünce yapımızla yatırımlarımıza devam ederek, teknolojik alt yapımızı en üst
seviyelere çıkartarak, sektöründe en iyi olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.”
PAZAR PAYI SÜREKLİ ARTIYOR
Türkiye genelinde bayilikler aracılığıyla ve Türkiye’nin her bölgesinde bulunan bayilikler ağıyla ürün satışlarını yaptıklarını söyleyen Can Ulaştırıcı, şöyle devam etti: “Firmamızın bugün geldiği noktada hiç kuşkusuz bayilerimizin çok önemli katkıları bulunmaktadır.Sürekli gelişen ve artan bir Pazar payına sahip bulunmaktayız. Türkiye’nin her noktasında ürünlerimiz satışa sunulmaktadır.Yurtdışı pazarda ise,Ortadoğu ülkelerine ihracat yapmaktayız. Ancak önümüzde ki dönemde ihracata ağırlık vermeyi hedefliyoruz.Yapacağımız çalışmalarla birlikte başta Avrupa ülkeleri olmak üzere,ihracat payımızı artırmayı ön görüyoruz. Üretimini yaptığımız tüm ürünlerimizi Avrupa standartlarına uygun ve gerekli tüm kalite sistem belgeleriyle gerçekleştiriyoruz. O nedenle önümüzde ki dönemlerde bünyemizde oluşturduğumuz satış ve pazarlama birimimizle ihracat ağımızı güçlendirmeyi düşünmekteyiz.”
BAYİLİK AĞLARI DA ÇOK GÜÇLÜ
Bünyesinde Türkiye geneli oluşturduğu bayilik ağlarının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda ise kendisini ispatlamış firmaların bayiliklerinin de bulunduğunu ifade eden Can Ulaştırıcı, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Sektörde çok kapsamlı bir şekilde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Müşteri talep ve istekleri doğrultusunda gelen ihtiyaçları karşılamada firmamız, önemli bir aşama kaydetmiştir. Bünyemizde oluşturduğumuz bayiliklerin haricinde, sektörde kendisini ispatlamış firmaların bayiliklerini de yürütmekteyiz. Müşteri odaklı çalışmalarımızla birlikte bayilik ağlarımızda güçlü bir konuma ulaştırmış olduk. EPAŞ A.Ş.olarak yaklaşık 110 çalışanlarımızla birlikte, bölge ve ülke ekonomisine katma değer yaratarak, üretimini yapmış olduğumuz alt yapı ve içme suyu mamulleriyle müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunarak, katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.